Loading Map....

Mis saaks aasta lõpus olla hullem kui lõhkiläinud eelarve? Vastust selle küsimusele teab iga riigiametnik unepealt – see on eelarve ülejääk.

Jah. See on juba teada-tuntud fakt, et nii kui saabub detsember, tõmmatakse riigifirmas pintsakud selga pahupidi ja rahva raha säästmise asemel nähakse ränka vaeva, et kulutada ära viimnegi eelarvest järgi jäänud sent. Miks küll nii? Aga ikka sellepärast, et seda lurjust, kes meie rahaga säästlik oskas olla, ootab tuleval aastal tunnustava käepigistuse asemel ees hoopis uue eelarve kastreerimine.

Paratamatult tekib aga küsimus, kas selline praktika, kus printsiibist “millele kulutada” saab tähtsamaks “et kulutada”, on otstarbekas viis riigi rahakotiga ümberkäimiseks? Sul on ainulaadne võimalus see ise järgi proovida! Astu sellel detsembril ise riigiametniku lakitud kingadesse ja vaata, kuidas kulutaksid eelarve ülejäägi sina?

————–

Magnus Vulp tegeleb selle näituse ülesmineku päevil videomängude loomisega. “Riigiametniku Jõulud” põhinebki tema samanimelisel interaktiivsel karikatuuril, mille avaldas perioodika Äripäev just enne 2011. aasta jõule.  Mängu ennast saad mängida klikkides allolevale pildile:

mang

————–

Näituse mittetäielik ilmumiste nimekiri:

  • "Just Kids" Tallinnas 19/01/2012, 8:15 pm - 9:00 pm

  • Kolmas Tartu Graafiafestival 21/01/2012, 12:00 pm - 8:00 pm

  • SPEAK / ADD YOUR COMMENT

    Return to Top

    03_RIIGIAMETNIKU JÕULUD

    Home